Wojska polskie odpierają kontrofensywę litewską na Suwalszczyźnie. Sztab Generalny Naczelnego Dowództwa nieustannie relacjonuje aktualną sytuację w swoich komunikatach

Mapa

Walki na froncie południowym
Działania wojenne w okresie 5-7 września 1920 roku na Zamojszczyźnie. Odparcie I Konnej Armii gen. Siemiona Budionnego.

Galeria

Czarno-białe zdjęcie plenerowe. Na pierwszym planie między pniami dwóch rosłych drzew liściastych, siedzi młody żołnierz. W  drugim planie, poniżej widać rzekę i jej drugi brzeg. Mężczyzna siedzi prawym bokiem do obiektywu, plecami do pnia wygiętej brzozy i patrzy przed siebie. W rękach przed sobą trzyma pionowo karabin oparty kolbą o ziemię. Teren wokół porośnięty jest trawami.
Polski wartownik obserwuje brzeg Niemna.
2/109/0/2.1/90
Czarno-białe zdjęcie plenerowe. Ułani stojąc przy swoich koniach sfotografowani są na tle drewnianej zabudowy. Budynek po lewej stronie, na planie kwadratu ma centralnie usytuowany komin na spadzistym na cztery strony dachu i połączony jest zabudowanym przejściem z drugim budynkiem w podobnym stylu. Za budynkami widać drzewa. Na pierwszym planie, na trawie stoją w rzędzie ułani. Każdy trzyma za uzdę konia, stojącego po prawej stronie postaci. Po lewej stronie kadru, przed szeregiem, stoi i prawdopodobnie prowadzi rozmowę, dwóch żołnierzy. Pierwszy od lewej, stoi prawym bokiem do obiektywu, ma założone ręce na piersiach, drugi od lewej, widziany jest od tyłu.
Oddział ułanów na Suwalszczyźnie.
2/109/0/2.1/90