Oddziały wywodzące się z Wielkopolski docierają do terenów położonych na wschód od Baranowicz, do miejscowości Nieśwież i Kleck. Linia kolejowa Lida – Baranowicze – Łuniniec – Sarny – Równe znajduje się pod polską kontrolą.

Galeria

Czarno- białe zdjęcie pokazujące jeńców stojących w rzędach. Ustawieni są po przekątnej kompozycji, od lewego, dolnego rogu kadru. Mężczyźni skierowani są w prawą stronę. Po prawej stronie, na przeciw jeńców stoi polski żołnierz skierowany lewym bokiem do obiektywu. Oficer trzyma w rękach papiery, na które spogląda. Jego wysokie buty mają doczepione ostrogi. Jeniec stojący przed oficerem ubrany jest w zniszczony, obdarty płaszcz. Przy jego nogach leży wypełniony czymś worek. Zdjęcie jest słabej jakości. Ma liczne zaplamienia i dwie równoległe, poziome rysy przez całą szerokość zdjęcia.
Jeńcy bolszewiccy
w obozie w Strzałkowie.
WBH CAW K-25-801
Czarno-białe zdjęcie grupowe zrobione w plenerze. Do zdjęcia pozuje siedmiu bolszewickich jeńców. Trzej na pierwszym planie, leżą na swoich lewych bokach. Pierwszy od lewej podpiera się lewym łokciem o ziemię. Ma na sobie rozpięty płaszcz, a na głowie baranią czapę. Drugi od lewej, jest nieco bardziej wyprostowany, podpiera się lewą ręką. Ubrany jest w kufajkę i czapkę w stylu kozackim. Trzeci od lewej podpiera się tak jak poprzedni lewą ręką. Ma na sobie zapięty po szyję płaszcz i baranią czapę na głowie. Za nimi, pozują klęcząc, czterej pozostali. Mają na sobie grube kurtki i czapki z daszkami na głowach. W tle pokazani są w nieostrości pozostali zgrupowani mężczyźni.
Jeńcy bolszewiccy
w obozie w Strzałkowie.
WBH CAW K-25-802