Zdobycie Pińska przez grupę generała Franciszka Krajowskiego – wzięto do niewoli członków dowództwa i sztabu IV Armii bolszewickiej. Dowódca i szef sztabu zdołają w ostatniej chwili zbiec. W czasie starć z bolszewikami polskie oddziały zdobywają wiele dokumentów wroga. Wyznaczenie przez Ligę Narodów specjalnej komisji do załatwienia polsko-litewskiego sporu granicznego.

Galeria

Czarno-białe zdjęcie plenerowe zrobione w słoneczny dzień. Po prawej stronie piaszczystej drogi, pokazanej w perspektywie zbieżnej, siedzą i stoją jeńcy bolszewiccy. Przed nimi, na drodze, stoją zwróceni w lewą stronę kadru polscy żołnierze. Po lewej stronie drogi widać tylko kilka postaci w głębi kadru. Wzdłuż pobocza rozmieszczone są słupy elektryczne. Po prawej stronie, po horyzont ciągną się pola.
Jeńcy bolszewiccy
wzięci do niewoli przez polskie oddziały w 1920 roku.
WBH CAW 25-715
Czarno-białe zdjęcie panoramiczne. Kadr wypełniają jeńcy bolszewiccy i pilnujący ich polscy żołnierze. Wszyscy pokazani są w planie pełnym, usytuowani od lewej do prawej krawędzi kadru. Wszyscy patrzą w stronę obiektywu. Licząc od lewej, stoją: czterej polscy żołnierze w mundurach polowych, rogatywkach, dalej ośmiu jeńców w różnym wieku. Wśród nich, także,około ośmioletni chłopiec. Mężczyźni są w zdekompletowanych ubraniach cywilnych, trzech w czapkach, chłopiec i jeden z mężczyzn w czapach baranich. Rząd zamyka trzech polskich żołnierzy.
Jeńcy bolszewiccy
wzięci do niewoli przez polskie oddziały w 1920 roku.
WBH CAW 25-716