Apel Komitetu Centralnego Wszechzwiązkowej Komunistycznej Partii (bolszewików) [skrót – KC WKP(b)] o zgłaszanie się do armii bolszewickiej ochotników na wojnę z Polską, w tym byłych oficerów armii carskiej. Dowódcą Frontu Zachodniego został Michaił Nikołajewicz Tuchaczewski.

Galeria

Czarno-biała fotografia studyjna czterech mężczyzn w różnym wieku pozujących z pistoletami. Dwóch z nich, ubranych po cywilnemu, siedzi po środku na prostej, drewnianej ławie, ustawionej na kwiecistym dywanie. Ich lewe dłonie zaciśnięte są razem na elemencie uprzęży końskiej. Po obu ich stronach pozuje, w pozycjach stojących, dwóch mężczyzn w mundurach. Twarze wszystkich zwrócone są w stronę widza. Broń, z której celują wymierzona jest w przypadkowych kierunkach. W tle namalowana na ścianie rama w postaci krętych, fantazyjnych linii.
Pamiątkowe fotografie czerwonoarmistów.
WBH CAW K-25-1042
Czarno-biała fotografia studyjna trzech mężczyzn w różnym wieku . Najmłodszy z nich, w baraniej czapce, ubrany koszulę i zanieczyszczone spodnie siedzi po środku na bambusowym fotelu,na kwiecistym dywanie. Po obu jego stronach dwaj pozostali mężczyzn, w swobodnych pozycjach stojących, wpierają się o oparcie fotela. Mężczyzna po prawej stronie jest ubrany w kurtkę mundurową i baranią czapkę. Przez pierś przewieszony ma pas z szablą. Mężczyzna po drugiej stronie ubrany jest po cywilnemu, na głowie ma kapelusz, a za pasem wetknięty pistolet. Wszyscy ubrani są w wysokie buty. Ich twarze zwrócone są w stronę widza. .
WBH CAW K-25-1043
Czarno-biała fotografia studyjna przedstawiająca dwóch mężczyzn młodych mężczyzn w pozycjach "na baczność". Ubrani są w tradycyjne rosyjskie, proste, przepasane koszule z kołnierzem-stójką i długimi rękawami.Mężczyźni stoją wyprostowani w butach z onucami i w czapkach na bakier. Stoją na podłodze z dużych, topornych desek. Tło dla pozujących stanowi dekoracyjna tkanina z elementami florystycznymi i fragment stojącego lustra.
WBH CAW K-25-1046
Czarno-biała fotografia sześciu młodych mężczyzn pozujących przy stole we wnętrzu studia. Trzech z nich siedzi za stołem, na wprost widza. Ubrani są w tradycyjne rosyjskie, wojskowe koszule z kołnierzem-stójką, przepasane paskiem i kieszeniami na piersiach. Na głowach mają ciemne czapki. Każdy wspiera rękę na rękojeściach szabli. Za ich plecami stoi trzech pozostałych mężczyzn. Dwóch z nich: drugi i trzeci od lewej w zgiętych, prawych rękach trzymają pistolety, które skierowane są nad głowami siedzących w prawą stronę kadru. Stół, który znajduje się na pierwszym planie jest nakryty grubym, wzorzystym materiałem, a na nim stoi ciemna butelka z długą szyjką oraz trzy szklanki napełnione ciemnym płynem, prawdopodobnie winem.
WBH CAW K-25-1047