Apel Komitetu Centralnego Wszechzwiązkowej Komunistycznej Partii (bolszewików) [skrót – KC WKP(b)] o zgłaszanie się do armii bolszewickiej ochotników na wojnę z Polską, w tym byłych oficerów armii carskiej. Dowódcą Frontu Zachodniego został Michaił Nikołajewicz Tuchaczewski.

Galeria

Zdjęcie studyjne czterech mężczyzn w średnim wieku. Na małym dywanie, ustawiona jest prosta, drewniana ławka. W tle namalowana na ścianie rama w postaci krętych, fantazyjnych linii. Dwóch pozujących -  w ciemnych, grubych marynarkach, wysokich butach, jeden w kapeluszu, drugi w czapce siedzi na ławce, kierując w stronę obiektywu pistolety trzymane w prawych rękach. Ich lewe dłonie złączone razem, wspierają się jednocześnie na niezidentyfikowanym przedmiocie. Dwaj pozostali, w kurtkach wojskowych i czapkach na głowach, stoją swobodnie po obydwu stronach siedzących. W zgiętych rękach, prezentują  pistolety, nieco ponad głowami siedzących, kierując je ku centrum kadru.
Pamiątkowe fotografie czerwonoarmistów.
WBH CAW K-25-1042
Zdjęcie studyjne trzech, młodych mężczyzn. Na małym dywanie, ustawione jest centralnie, bambusowe krzesło. W tle namalowana na ścianie rama w postaci krętych, fantazyjnych linii. Mężczyzna siedzący na krześle, ubrany jest w białą, grubą koszulę ze stójką i kieszeniami na piersiach. Brudne, jasne spodnie wpuszczone ma w buty typu walonki. Na głowie barania czapka. W rękach, swobodnie opadających na uda, trzyma kajet i długopis. Po jego obu stronach, stoją dwaj pozostali mężczyźni. Mężczyzna po lewej stronie, w koszuli w jasne kropki przepasanej pasem, za który jest włożony pistolet ma na głowie obszerny kapelusz. Swoją lewą ręką wspiera się o krzesło. Mężczyzna po prawej stronie stojący w kontrapoście, lewą ręką wspiera się o krzesło. Ubrany jest w ciemną, wojskową kurtkę i wysokie buty. Przez pierś ma przewieszony pas z doczepioną dużą szablą. Na głowie barania, czarna czapka.
WBH CAW K-25-1043
Zdjęcie we wnętrzu dwóch mężczyzn w tradycyjnych rosyjskich, prostych, przepasanych koszulach męskich z kołnierzem-stójką i długimi rękawami Mężczyźni stoją wyprostowani w butach z owijaczami i w czapkach na bakier. Stoją na podłodze z dużych, topornych desek. Tło dla pozujących stanowi dekoracyjna tkanina z elementami florystycznymi i fragment stojącego lustra.
WBH CAW K-25-1046
Zdjęcie we wnętrzu sześciu mężczyzn. Na pierwszym planie stoi prostokątny stół nakryty grubym, wzorzystym materiałem. Na stole ciemna butelka z długą szyjką. Za stołem, na wprost obiektywu, siedzi trzech pozujących do zdjęcia. Ubrani są w tradycyjne rosyjskie, wojskowe koszule z kołnierzem-stójką, przepasane paskiem i kieszeniami na piersiach. Na głowach mają ciemne czapki. Każdy wspiera rękę na rękojeściach szabli. Za ich plecami stoi trzech pozostałych mężczyzn. Dwóch z nich: drugi i trzeci od lewej w zgiętych, prawych rękach trzymają pistolety, które skierowane są nad głowami siedzących w prawą stronę kadru.
WBH CAW K-25-1047