Do Dyneburga przyjeżdża Naczelnik Państwa i Naczelnego Wodza Józefa Piłsudskiego. W trakcie wizyty dochodzi do spotkania z głównodowodzącym sprzymierzonych wojsk łotewskich generałem Jãnisem Ballodem. Następnie Józef Piłsudski dekoruje generała Edwarda Rydza Śmigłego orderem Virtuti Militari.

Galeria

Czarno-biała fotografia przedstawiająca żołnierzy stojących  w swobodnych pozach, w otwartej furtce metalowego ogrodzenia, na tle budynku. Po środku, wysunięty do przodu, stoi Naczelnik Państwa Józef Piłsudski w dwurzędowym płaszczu wojskowym z futrzanym kołnierzem, w czapce "maciejówce", z dłońmi wspartymi o rękojeść szabli. Obok, po prawej stronie, w ciemniejszym, dwurzędowym płaszczu wojskowym z futrzanym kołnierzem spiętym skórzanym paskiem stoi generał Edward Rydz-Śmigły. Pozostałych pięciu żołnierzy na drugim planie ubrani są w płaszcze wojskowe i czapki "maciejówki". Po obu stronach kadru widnieją fragmenty niskiego  ozdobnego, metalowego ogrodzenia i gałęzie świerków.
Naczelnik Państwa Józef Piłsudski i gen. Edward Rydz-Śmigły
w towarzystwie oficerów polskich i łotewskich w Dyneburgu w dniu 28 stycznia 1920 roku.
WBH CAW K-66-483
Czarno-biała fotografia przedstawiająca widok bramy wjazdowej do twierdzy dyneburskiej od strony drewnianego mostu. Brama wjazdowa z podwyższonym łukiem otworu ma po obydwu stronach podobnie zwieńczone okratowane otwory w kamiennej fasadzie. Przed główną fasadą, po obydwu stronach mostku, znajdują się wysunięte do przodu małe,  stanowiska strzelnicze. Fronton bramy zdobiony jest emblematem orła z rozpostartymi skrzydłami.
Twierdza dyneburska w okresie wojny polsko-bolszewickiej.
2/109/0/2.1/90
Druk na zażółconym papierze. W nagłówku widnieje: Naczelne Dowództwo Wojsk Polskich, pod spodem, w nawiasie: Sztab Generalny. W prawym, górnym rogu umieszczono datę i miejsce wydania: Warszawa, dnia dwudziestego siódmego stycznia tysiąc dziewięćset dwudziestego roku. Centralnie wydrukowane jest godło. Poniżej wielkimi literami: Rozkaz oficerski numer dwa. Pod tekstem rozkazu, z prawej strony drukiem znajduje się stopka: J. Piłsudski Naczelny Wódz. Na marginaliach z lewej strony widnieje adnotacja: Numer dwieście dwanaście/San. Pochwała lekarzy wojskowych.
Meldunek o przybyciu do Dyneburga płk. Balloda
z dnia 23 stycznia 1920 r.
2/1191/0/0/AII/81/1
Rękopis wykonany ołówkiem na papierze w linie. W lewym, górnym rogu ślady po pieczątce i dopisek niebieską kredką “siódmy lutego dwudziesty”. Pod tekstem znajdują się dwa, nieczytelne podpisy.
Rozkaz Oficerski nr 2 Naczelnego Dowództwa Wojsk Polskich z 27 stycznia 1920 r.
dotyczący udzielenia pochwały lekarzom wojskowym.
2/1191/0/0/AII/81/2