Polska 21. Dywizja Podhalańska zdobywa Grodno. Walki z ostatnimi oddziałami wroga trwają w mieście do godziny czwartej dnia następnego. 11. Dywizja Piechoty zdobywa Berezę Kartuską.

Podcast

Grodno w Bitwie Niemeńskiej
Oficer karabinów maszynowych 205 Pułku Piechoty Ochotniczej oraz były działacz PPS Adam Ciołkosz opowiada dla Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa o starciach z bolszewikami w regionie Grodna w ramach operacji Bitwa Niemeńska

Galeria

Czarno-białe zdjęcie wykonane z lotu ptaka.  Ukazuje płonące mosty na rzece Niemen. Rzeka w kompozycji biegnie po przekątnej, od prawego, dolnego rogu.
Płonące mosty w Grodnie w czasie odwrotu wojsk bolszewickich. 
Zdjęcie zrobione z lotu ptaka 26 września 1920 roku.
WBH CAW K-25-753
Czarno-białe zdjęcie ukazuje dwóch, polskich żołnierzy stojących na pomoście na rzece Niemen. Żołnierze pozują na tle wraku lokomotywy zanurzonej częściowo w wodzie rzeki. Żołnierz, pierwszy od lewej, stoi na końcu kładki, która dotyka powierzchni wody. Podpiera się prawą ręką pod bokiem i spogląda w obiektyw. Żołnierz,drugi od lewej stoi w kontrapoście, wspiera się oburącz na trzymanej z przodu, lasce lub kiju. Przednimi, na pierwszym planie przycumowana jest do pomostu drewniana łódka. W głębi kadru, w tle , na horyzoncie widać brzeg rzeki z budynkami miasta.
Lokomotywa zrzucona z mostu kolejowego do Niemna
przez bolszewików wycofujących się z Grodna we wrześniu 1920 roku.
WBH CAW K-25-749
Czarno-białe zdjęcie retuszowane przedstawia popiersie Generała Andrzeja Galicy. Generał pokazany jest en face, ale lekko uniesioną głowę ma zwróconą w lewą stronę kadru. Na twarzy generała widać miejsca retuszu. Czarnym kolorem zaakcentowana jest górna warga, oczy, ucho i grzywka, zaczesana na prawą stronę. Pierś przepasana jest koalicyjką, spod prawego naramiennika zwisa sznur naramienny. Na piersi generała, centralnie widnieje Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, po prawej stronie także odznaczenia: Krzyż Virtuti Militari, Krzyż Walecznych i Krzyż Oficerski Legii Honorowej.
Gen. Andrzej Galica – dowódca 21 Dywizji Górskiej, która odbiła Grodno z rąk bolszewików.
3/1/0/2/507/73505
Jeńcy bolszewiccy 
wzięci do niewoli w czasie walk o Grodno we wrześniu 1920 roku
WBH CAW K-25-754
Rękopis na liniowym, lekko zażółconym papierze. U góry, centralnie znajduje się stopka adresowa o treści:  Towarzystwo Legion Polskich Ułanów. Pod spodem dekoracyjną czcionką widnieje: Stefana Czarneckiego i niżej: Założone dnia szóstego stycznia w roku tysiąc dziewięćset drugim. W czwartym wersie umieszczona jest nazwa miejscowości: [Czikepi, Meseczjusits]. W piątym i szóstym wersie, w wykropkowanych liniach znajdują się dopiski zawierające imię i nazwisko sekretarza: Jan Dobek i nieczytelną nazwę ulicy. Po lewej stronie, na wysokość stopki, znajduje się graficzne przedstawienie ułana. Pod stopką, przez całą stronę, biegnie rękopis, podpisany u dołu Jan Dobek Sekr. Na pierwszych wersach rękopisu, postawiona jest fioletowa pieczeć, składająca się z dwóch wersów. W pierwszym znajduje się zwrot o treści: Weszło dnia i uzupełnienie kropkowanych linii dopiskiem: dwudziesty czwarty lipca, tysiąc dziewięćset dwudziestego roku. W drugim: Odpisano dnia i uzupełnienie kropkowanych linii dopiskiem: dwudziesty szósty lipca, tysiąc dziewięćset dwudziestego roku.
Podziękowania polskiemu towarzystwu ”Legion Polskich Ułanów” działającemu w USA za gotowość wysłania mundurów do Polski.
2/1191/0/13/A/II/156/1