Bolszewicy opuszczają Sierpc. Na południu bolszewicka 8. Dywizja Kawalerii dociera do Stryja. Tym samym zbliża się do polskiego zagłębia naftowego w Borysławiu i czasowo przecina jedyne połączenie kolejowe na południu kraju, łączące Polskę z Rumunią i dalej z Węgrami. Tą linią kolejową przewożono węgierską amunicję dla walczących wojsk polskich.

Galeria

Druk na zażółconym papierze. Na pierwszej stronie znajduje się nagłówek wydrukowany wielkimi literami na szerokość karty: Naczelne Dowództwo Wojsk Polskich. W nawiasie pod spodem: Sztab Generalny. Poniżej po prawej stronie miejsce i data wydania dokumentu: “Poczta polowa numer 53, dnia 21 sierpnia 1920”. Niżej, centralnie widnieje godło, obok prostokątna pieczątka: Attache Wojskowy Państwa Polskiego. Poniżej, centralnie umieszczony jest duży napis: “Rozkaz numer 73”. Tekst obejmuje całą stronę. Po lewej stronie znajdują się 4 drukowane marginalia odwołujące się do akapitów obok. Pierwszy akapit jest podpisany stopką: Szef Sztabu Generalnego, Rozwadowski Generał-porucznik. Dwa środkowe akapity podpisane są stopką: Pierwszy Zastępca Szefa Sztabu Generalnego, Kuliński, Generał-podporucznik. Czwarty akapit opisany jest w marginaliach jako: “Awizo, poszukiwanie” i dotyczy poszukiwania Jerzego Wrońskiego.
Rozkaz nr 73 z 21 sierpnia 1920 r.
Sztabu Generalnego Naczelnego Dowództwa Wojsk Polskich nakazujący m.in. o konieczności osobistego meldowania się oficerów u Szefa Sztabu .
2/1191/0/9/A/II/87/264