W Warszawie doszło do manifestacyjnego powitania powracającego z frontu ukraińskiego Józefa Piłsudskiego. Naczelny Wódz wziął udział we Mszy świętej w kościele pod wezwaniem św. Aleksandra, skąd udał się do Belwederu.

Galeria

Czarno-biała fotografia ukazuje Marszałka Józefa Piłsudskiego na tle szerokich drzwi dworca, nad którymi przeszklone półkole prześwitu udekorowane jest skrzyżowanymi, polskimi flagami. Dwie kolumny zdobiące wejście są owinięte girlandami. Marszałek w jasnej kurtce mundurowej i ciemnych spodniach, w czapce  maciejówce, z szablą przy pasie, wychodzi w otoczeniu oficerów. Przed nimi, po obydwu stronach utworzony jest szpaler kawalerzystów w wysokich rogatywkach ułańskich, z szablami w chwycie “Prezentuj”. Na pierwszym planie, nieostre sylwetki żołnierzy i cywilów stojących tyłem do widza.
Powitanie Józefa Piłsudskiego po jego powrocie z wyprawy kijowskiej
W drzwiach wyjściowych warszawskiego dworca stoją: ppłk Bolesław Wieniawa-Długoszowski (w mundurze ze sznurem), Józef Piłsudski (w jasnym mundurze), za nim generałowie: Józef Leśniewski (od lewej) i Kazimierz Sosnkowski (od prawej). Warszawa.  
WBH/CAW K-66-517
Czarno-biała fotografia ukazująca Naczelnego Wodza Józefa Piłsudskiego przed wejściem do kościoła św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży otoczonego przez tłum żołnierzy i cywilów. W tle widoczne jest wejście do świątyni, a także udekorowane kolumny po obydwu stronach wejścia. Nad tłumem unoszą się dwie chorągwie z nieczytelnymi emblematami. Centralnie, ponad głowami innych, wyróżnia się widziana do pasa, postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wódz pokazany jest w jasnym mundurze i czapce maciejówce, z orderem po lewej stronie piersi. Tłum otacza bryczkę, w której Marszałek siedzi. Po prawej stronie widoczny jest stangret, kierujący pojazd w prawą stronę kadru. Na pierwszym planie znajdują się głowy w czapkach rogatywkach i kapeluszach, widziane od tyłu.
Józef Piłsudski
przed kościołem św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży po powrocie z Kijowa.
WBH/CAW K-66-518
Czarno-biała fotografia  grupowe na schodach Belwederu. W centrum kadru, patrzący w stronę obiektywu Naczelny Wódz Józef Piłsudski w mundurze składającym się z jasnej kurtki, ciemnych spodni i półbutów, prawą ręką przytrzymuje miejsce zapięcia w pasie. Po jego prawej stronie, nachyla się ku niemu generał Kazimierz Sosnkowski z widoczną szablą u boku. Na schodach pozują swobodnie ustawieni oficerowie w polskich mundurach i kilkoro cywilów w ubraniach wizytowych. W tle widoczna jest część portyku z fragmentami masywnych kolumn pokazana po przekątnej od prawej do lewej strony kadru.
Józef Piłsudski
w towarzystwie oficerów na schodach Belwederu. Pochylony nad J. Piłsudskim stoi gen. Kazimierz Sosnkowski. Pierwszy z prawej gen. Józef Leśniewski, pierwszy z lewej płk Gustaw Orlicz-Dreszer, z brodą mjr Walery Sławek.
WBH/CAW K-66-519