Józef Piłsudski wydaje rozkaz do wyprzedzającego
natarcia na Ukrainę.

Galeria

Czarno-biała fotografia przedstawiająca naradę dziewięciu oficerów wokół stołu znajdującego przed drewnianym wiejskim domem. Za nim, po lewej stronie widoczny horyzont pól. Krąg oficerów zamykają dwie główne postaci siedzące na pierwszym planie, profilami do widza. Pierwszy z lewej to Naczelny Wódz Józef Piłsudski, drugi od lewej to generał Paul Henrys. Obydwaj mężczyźni siedzą na krzesłach w stylu Thoneta, pochyleni są nad mapą rozłożoną na stole. Marszałek ubrany jest w rozpięty, jasny wojskowy płaszcz, na głowie ma czapkę maciejówkę. Generał Paul Henrys, ma na sobie mundur przepasany pasem oficerskim z koalicyjką - paskiem założonym na skos w poprzek piersi i przytroczonym do pasa głównego. Po lewej stronie Marszałka Piłsudskiego, stoi w wojskowym płaszczu, bez nakrycia głowy, Generał Edward Śmigły-Rydz.
Narada w czasie walk wiosną 1920 roku. Siedzą od lewej: Naczelny Wódz Józef Piłsudski, gen. Paul Henrys. Trzeci od lewej stoi Edward Śmigły-Rydz.
WBH/CAW K-66-497       
Czarno-biała fotografia przedstawiająca portret Marszałka Józefa Piłsudskiego w pełnym profilu we wnętrzu pociągu, na lekko rozmytym tle pejzażu za oknem.
Józef Piłsudski w pociągu sztabowym.
WBH/CAW K-66-493