Józef Piłsudski wydaje rozkaz do wyprzedzającego
natarcia na Ukrainę.

Galeria

Zdjęcie plenerowe. Wokół stołu wystawionego do ogrodu stoi dziewięciu oficerów. W tle fragment domu w stylu wiejskim. Za nim, po lewej stonie widoczny horyzont pól. 
Krąg oficerów zamykają dwie główne postaci siedzące na pierwszym planie, profilami do widza. Pierwszy z lewej to Naczelny Wódz Józef Piłsudski, drugi od lewej to generał Paul Henrys. Obydwaj mężczyźni siedzą na krzesłach w stylu Thoneta, pochyleni są nad mapą rozłożoną na stole. Marszałek ubrany jest w rozpięty, jasny wojskowy płaszcz, na głowie ma czapkę maciejówkę. Generał Paul Henrys, ma na sobie mundur przepasany pasem oficerskim z koalicyjką - paskiem założonym na skos w poprzek piersi i przytroczonym do pasa głównego. Po lewej stronie Marszałka Piłsudskiego, stoi w wojskowym płaszczu, bez nakrycia głowy, Generał Edward Śmigły-Rydz.
Narada w czasie walk wiosną 1920 roku. Siedzą od lewej: Naczelny Wódz Józef Piłsudski, gen. Paul Henrys. Trzeci od lewej stoi Edward Śmigły-Rydz.
WBH/CAW K-66-497       
Portret Marszałka Józefa Piłsudskiego w pełnym profilu na lekko rozmytym tle okna pociągu. Na pierwszym planie fragment zarysowanego, nieco uniesionego ramienia.
Józef Piłsudski w pociągu sztabowym.
WBH/CAW K-66-493