Po długich dyskusjach Rada Obrony Państwa ustala instrukcje dla polskiej delegacji udającej się na rokowania pokojowe z bolszewikami do Rygi, na czele której staje Jan Dąbski. Rozpoczyna się polska ofensywa na Wołyniu.

Galeria

Czarno-białe zdjęcie grupowe we wnętrzu. Dziesięciu mężczyzn pozuje we wnętrzu mieszkalnym, na tle wzorzystej ściany, zasłon i okna z firankami po prawej stronie kadru. Na pierwszym planie stoi mały, prostokątny stolik, nakryty serwetką, na nim leży otwarty album lub księga. Mężczyźni w pierwszym rzędzie siedzą na krzesłach, w drugim rzędzie stoją. Pierwszy od lewej siedzi: Władysław Kiernik, drugi od lewej, siedzi, już za stolikiem, generał Mieczysław Kuliński, trzeci od lewej Jan Dąbski i Stanisław Grabski i piąty Leon Wasilewski. Za nimi stoją: pierwszy od lewej, Michał Wichliński, drugi Witold Kamieniecki, trzeci oparty o krzesło Jana Dąbskiego, Norbert Barlicki, podobnie oparty o krzesło Stanisława Grabskiego, Adam Mieczkowski i Ludwik Waszkiewicz.
Polska delegacja pokojowa przed wyjazdem do Rygi.
Na zdjęciu: Władysław Kiernik, gen. Mieczysław Kuliński, Jan Dąbski, Stanisław Grabski, Leon Wasilewski, Michał Wichliński, Witold Kamieniecki, Norbert Barlicki, Adam Mieczkowski, Ludwik Waszkiewicz. 14.09.1920 r.
WBH CAW K-25-791
Czarno-białe, grupowe zdjęcie panoramiczne, wykonane na peronie kolejowym. W tle widać wagon pociągu pasażerskiego. Do zdjęcia pozują, stojąc na wprost obiektywu, w ujęciu do kolan: pierwszy od lewej, generał Mieczysław Kuliński w płaszczu wojskowym i rogatywce, drugi, pułkownik Stanisław Dowoyno-Sołłohub, w rozpiętym płaszczu wojskowym i rogatywce, trzeci kapitan Jaworowski, także w płaszczu wojskowym i czwarty, doktor Frenkner, w płaszczu i kapeluszu. Mężczyźni stoją w otoczeniu innych żołnierzy, kobiet i cywilów.
Odjazd delegacji polskiej na rokowania pokojowe do Rygi.
Na zdjęciu gen. Mieczysław Kuliński, płk Stanisław Dowoyno-Sołłohub, kpt. Jaworowski, dr Frenkner 14 września 1920 roku.
WBH CAW K-25-792
Czarno-białe zdjęcie grupowe, wykonane na dworcu kolejowym. Na pierwszym planie stoi ukazany w pełnym planie, Jan Dąbski, w jasnym płaszczu z futrzanym kołnierzem i w kapeluszu na głowie. Ręce trzyma  w kieszeniach płaszcza. Mężczyznę otacza grupa cywilów obojga płci. Wszyscy przedstawieni są w eleganckich ubraniach. Ich ciemne okrycia wierzchnie mają kołnierze futrzane. Kobiety w kapeluszach na głowach, mężczyźni także w kapeluszach lub karakułowych walcowatych czapkach. Wszyscy zwróceni są w stronę fotografa.
Odjazd delegacji polskiej na rokowania pokojowe do Rygi
14 września 1920 roku.
WBH CAW K-25-793
Czarno-białe zdjęcie plenerowe wykonane na polnej drodze, przedstawia cabriolet z czterema mężczyznami w środku. Auto ujęte jest fragmentarycznie prawym bokiem i skierowane w lewą stronę kadru. Kierownica samochodu znajduje się po prawej stronie. Zasiada za nią uśmiechnięty mężczyzna w jasnej, prążkowanej koszuli i czapce na głowie. Obok niego, w drugim planie, widoczny jest żołnierz w furażerce. Na miejscach tylnych, za kierowcą, siedzi mężczyzna z założonymi nogami w wysokich butach i charakterystycznej rosyjskiej koszuli ze stójką. Na głowie ma czapkę budionówkę, na oczach gogle. Obok niego, w drugim planie, siedzi mężczyzna w jasnej marynarce i podobniej czapce budionówce i goglach. Po lewej stronie kadru, widać od tyłu, dwóch żołnierzy w czapkach wojskowych na głowach. Drugi od lewej ma twarz widzianą w profilu. Mężczyzna spogląda w prawą stronę kadru.
Delegacja komisarzy bolszewickich
udają się na rozmowy z przedstawicielami rządu polskiego we wrześniu 1920 roku.
WBH CAW K-25-789